Kolorgenerator

v 1.1.0.3 - 18.04.2005

o projekcie

Kolorgenerator (generator kolorów) jest narzędziem przydatnym dla wszystkich którzy w swojej pracy mają do czynienia z kolorami (ich doborem). Może być przydatny dla programistów, webmasterów a także dla osób które po prostu chcą dobrać kolor swojego pulpitu.
Dzięki prostemu interfejsowi oraz wbudowanemu systemowi pomocy każdy dosyć szybko jest w stanie opanować jego obsługę.

Program działa jako niezależny plik exe (do uruchomienia nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych bibliotek VB ani środowiska .NET - wszystko co potrzebne do działania jest wbudowane w programie), oznacza to, że programu nie trzeba instalować wystarczy pobrać plik exe i uruchomić, można bez problemu przenosić go w dowolne miejsce na dysku czy też uruchamiać z nośników takich jak dyskietka czy pendrive.

Kolorgenerator przy pierwszym uruchomieniu w swoim katalogu tworzy plik konfiguracyjny w którym przechowywane są ustawienia programu, skasowanie tego pliku powoduje powrót do ustawień podstawowych.
Program aktualnie dostępny jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej (wybór języka w menu konfiguracji).


Dodatkowo do pobrania są dostępne:
- dokumentacja - zawiera opis programu (szczegółowe opisy poszczególnych jego funkcji)
- instalator - wersja instalacyjna programu (zawiera w sobie sam program oraz dokumentację)


OSTATNIE AKTUALIZACJE:


1.1.0.3
 • poprawka związana z wyciekami pamięci

1.1.0.2
 • kilka drobnych poprawek w kodzie
 • dodana możliwość mierzenia w trakcie pobierania kolorów z pulpitu (klawisz 'M')
 • dodana możliwość zdefiniowania dwóch dodatkowych klawiszy HOTKEY:
  przywołanie w dowolnym momencie palety kolorów WEBSAFE, wybrany kolor jest kopiowany do schowka (w wybranym formacie tekstowym) (czytaj więcej w PODPOWIEDZIACH w programie)
  przywołanie pobierania kolorów z pulpitu ("mniejszy brat" jest wyposażony we wszystkie funkcje dostępne w zakładce Magnify), wybrany kolor jest kopiowany do schowka
 • rozszerzono skalę powiększania, aktualnie dostępne są tryby od x2 do x15

1.1.0.1
 • przy opcji pobierania koloru z pulpitu została dodana opcja schowek, po jej włączeniu kod pobieranego koloru jest automatycznie kopiowany do schowka - w wybranym formacie
 • poprawionych zostało kilka drobnych błędów (teraz kolorgenerator poprawnie działa także pod WINE :) - podziękowania za pomoc i testy dla Piotra Pawłowa)